Jak znalazłem link mający font:#fff i background: #fff czyli o przydatności NKS.

Nowa Koncepcja SEO. Przez ostatnie dwa tygodnie to chyba najczęściej dyskutowany w branży temat. Jedni chwalą koncepcję projektu ale krytykują treści. Innym pasuje wszystko – i koncepcja i treści a jeszcze inni w ogóle totalnie projekt „jadą”. Wiadomo jednak – opiniami jest jak z dupą – każdy ma swoją.

Zanim przejdziesz dalej, weź pod uwagę, że to moje prywatne odczucia i opinia. To tak na wszelki wypadek gdyby komuś chciało się wyciągać słowa/zdania z kontekstu i konfrontować z czymkolwiek :-)

Gdy publikowaliśmy NKS miałem lekkie obawy czy nie jedziemy zbyt ostro. Wiecie – ja czy Ty zarabiamy jakąś kasę z usług SEO(-podobnych) i dlaczego ktoś miałby mi mówić/pisać, że robię to źle albo, że mogę robić to lepiej? Robię to tak jak chce i mam z tego tyle kasy ile mnie rajcuje.

Z jednej strony Nowa Koncepcja SEO to pozytywne opinie z drugiej krytyka. Człowiek serio zaczyna zastanawiać się czy to ma sens i czy dobrze zrobił. Miałem takie (delikatne) obiekcje. Wiadomo – człowiek rozważa wszystkie za i przeciw. I może faktycznie wszyscy są już na takim poziomie zaawansowania w kwestii SEO, że dalsza edukacja nie ma mniejszego sensu? Takie miałem sobie wątpliwości. Do wczoraj.

Różne rzeczy w życiu widziałem. Różnych bzdur słuchałem. Ale wczoraj zwątpiłem. Oto przed Państwem strona internetowa kancelarii prawniczej. Adresu nie podaję, bo po co :-) Wiadomo – nic tam nie ma bo być nie może. Trochę „o nas”, parę wypisanych usług i takie tam. Szybki rzut oka na kod strony i co ja pacze… co ja widzę… o k…a!

screenshot-prawnik

Myślę sobie… dobra, pewnie strona ma z 40 lat i pisał ją sam Vinton Gray Cerf. Nie. Nie pisał. Strona powstała jakieś 12 miesięcy temu. „””””Pozycjonował”””” ją jakiś ktoś z tego co się dowiedziałem kto zajmuje się pozycjonowaniem na co dzień i nawet faktury wystawia!!! I co ważne – ja nie płaczę z powodu jednego takiego tekstu. Na każdej z kilkunastu podstron było od 1 do 10 takich słów kluczowych ukrytych na białym tle z pomocą białego fontu.

Dodatkowo pozycjoneros wymyślił sobie, że świetnym pomysłem jest kierowanie słowa kluczowego „odszkodowanie Gdańsk” na podstronę opisującą adwokata. Wiecie… „nazywam się XY, jestem po studiach 40 lat i ODSZKODOWANIA GDAŃSK”. WTF?!. Ale nie mówię – sam tak robiłem tylko, że z 6 lat temu jak wiedziałem, że dziennie musi być dodanych 30 linków z katalogów bo inaczej będzie krucho i nie dostanę mojego 1000zł za wykonaną pracę :D #nostalgia

I teraz powiedzcie mi jak to jest? Każdy na kogo trafiam mówi, że korzysta z działań opisanych w ramach Nowej Koncepcji SEO od kilku lat. Że projekt to by był fajny ale tak z 10 lat temu. Może po prostu znam samych wymiataczy, co w sumie by mi schlebiało bo z kim się zadajesz takim się stajesz ;-) Przypadek jak ten przedstawiony powyżej to nie jest – niestety – odosobniony przypadek. Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika.

I gdzie w tym wszystkim ten cały NKS? Otóż w ramach projektu chcielibyśmy wszystkie jak najwięcej osób które nie do końca „czują” SEO a traktują się jak eksperci lub wybitni znawcy tematu aby poprawiły jakość swoich usług. Wystarczy, że nie będą sprzedawać usług opartych na bezsensie i bzdurach typu „gwarancja i bezpieczeństwo” lub „pewny, stabilny efekt w miesiąc”. Chodzi o to, żeby klient wiedział za co płaci (w granicach rozsądku :) know-how zostaje u nas) a my, abyśmy potrafili spojrzeć klientowi w twarz tak po tygodniu, miesiącu czy roku współpracy. Żeby jedyne problemy jakie będziemy mieli z klientem to takie czy faktura ma być wystawiona każdego ostatniego dnia miesiąca, czy już na początku :-)

Na własnej skórze mogę powiedzieć, że pozyskanie klientów z większym budżetem (od 800zł-1000zł) to tak na prawdę kwestia nastawienia oraz zdrowej wiary w swoje umiejętności. No i trochę też dobra gadana ;-)

Tak na marginesie:

Jeszcze zanim projekt w ogóle był jakkolwiek rozważany, napisałem taki wpis: SEMowe Eldorado. Przeczytajcie go proszę – chociaż początek. To idealnie przedstawia background NKS i moje podejście do tego projektu.

Nie musicie Nowej Koncepcji SEO lubić. Zobaczycie jednak, że będziemy dążyć do tego aby klienci chętniej wydawali u Was większe budżety, oraz abyście Wy – moi drodzy – wiedzieli jak tą kasę możecie fajnie wydać i jednocześnie zarobić i być zadowolonym z tego co robicie :-)