Z jednej fajnej rzeczy do kolejnej, czyli podsumujmy NKS!

Mam to niesamowite szczęście, że przez cały czas natrafiam na samych fantastycznych ludzi. No, może nie na drodze gdy jadę samochodem, bo wtedy jest różnie, ale w Internecie i w pracy jak najbardziej. Gdy w październiku zaczynałem pracę nad projektem Nowa Koncepcja SEO wiedziałem, że będzie gorąco i, że projekt musi się udać bo inaczej będę mógł co najwyżej sprzedawać lody nad morzem…

Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć czy NKS jako projekt udał się czy nie. Jeżeli patrzyłbym pod kątem ilości odwiedzin/zaangażowania ale także pod kątem ilość pozytywnych/negatywnych komentarzy, stwierdzam, że chyba się udało. Jasne – z perspektywy czasu niektóre rzeczy rozwiązałbym inaczej ale sumarycznie jest okey.

Problem jednak w tym, że wszystko, cały czas się zmienia. W sumie pracując jako SEO chyba nie można się nastawić, że wszystko będzie cały czas stałe? No… chyba, że damy gwarancję. Wtedy jest pewne :D

Całkiem serio teraz – pojawił się na łamach Whitepress.pl artykuł z podsumowaniem projektu NKS. Podsumowanie zazwyczaj oznacza, zamknięcie jakiegoś etapu, rozdziału czy okresu rozrachunkowego. W tym przypadku podsumowaliśmy pewien etap. Dosyć intensywny etap gdy od rana do wieczora zajmowałem się projektem NKS tworząc kolejne – mam nadzieję – ciekawe i użyteczne treści. Kolejne audyty SEO, instrukcje (np. jak korzystać Google Search Console, albo jak utworzyć wpis w Google Maps). Wiele się przy tworzeniu tych treści nauczyłem. Nawiązałem wiele ciekawych kontaktów i sprawdziłem się (wierząc ankietom) nawet nieźle jako trener na szkoleniu.

Whitepress jako platforma wspierająca działania content marketingowe, przechodzi teraz spore zmiany. Najbardziej widoczną na obecną chwilę zmianą jest uruchomienie modułu dla Influence Marketerów. Teraz Whitepress powinien skutecznie przestać się kojarzyć z miejscem gdzie „kupuje się linki z artykułami” a zamawia się kompleksowe akcje content marketingowe z wykorzystaniem żywych osób.

Z racji uruchomienia nowego modułu ruszył także serwis www.influencer.pl. Wszystkie ręce trafiły na pokład nowego serwisu. Oznacza to, że NKS nie będzie już dłużej wspierany w takim stopniu jak działo się to do tej pory. Będą pojawiały się oczywiście nowe przydatne treści tak tworzone przeze mnie jak i partnerów NKS. Nie będzie już jednak więcej webinarów czy filmików vloga na YouTube.

Co to wszystko oznacza? Teraz częściej spotkacie mnie jako „Tomasz Stopka SEMURAI” niż pan Prodżekt Menedżer w Whitepress. Nie znaczy to absolutnie, że rozstaję się z Whitepress. Wciąż razem ziomujemy i się lubimy, także jak potrzebujecie jakieś wtyki to jestem do Waszej dyspozycji ;-)

*REKLAMA* Gdybyście jednak poszukiwali kogoś do pomocy w kwestii audytów SEO i optymalizacji to jestem także do Waszej dyspozycji. * PO REKLAMIE*.

Za ostatnie 9 miesięcy bardzo dziękuję całej załodze Whitepress która robi i mam nadzieję będzie robić świetne rzeczy! Szacun!